Jak odpowiednio przygotować się do sezonu na rowerze?

Sezon na rower rozpoczyna się już w okolicach wiosny, gdy natura budzi się do życia, ale też przede wszystkim znacząco poprawiają się warunki pogodowe, a natura w zasadzie sama zachęca do tego, aby wyjść na świeże powietrze i wsiąść na rower.

Aby jednak rzeczywiście wsiąść na rower i jeszcze gdzieś nim pojechać, trzeba się odpowiednio przygotować – i nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o sam sprzęt, ale również o nasz organizm, który bez dobrego okresu przygotowawczego bardzo szybko podpowie nam, że nie stać nas na dłuższe wyprawy rowerowe.

Warto więc prócz co sezonowej pielęgnacji roweru dobrze się do sezonu przygotować.

Najpierw można oczywiście zadbać o sam pojazd, wszak rower musi być w pełni sprawny, aby nie zawiódł nas na trasie.

W tym celu nie tylko wypada go wyczyścić, ale też sprawdzić, czy wszystko funkcjonuje tak, jak należy.

Następnie trzeba przygotować nasz organizm i tu z pomocą przyjdą różnego programy treningowe jak na przykład trening wytrzymałościowy lub też trening interwałowy.

Wszystko po to, aby nabrać kondycji przed sezonem i przygotować nasze ciało na kolejne tygodnie, w których to będziemy bardzo często siadać na rower – warto przy tym pamiętać, że ćwiczenia powinny dotyczyć wszystkich partii mięśniowych, bo przecież podczas jazdy przydadzą się nie tylko mocne nogi.

Dodatkowo, dzięki odpowiedniemu przygotowaniu zmniejszymy też ryzyko kontuzji, dlatego też bardzo ważne jest podejść do przygotowań na poważnie i zapewnić sobie w ten sposób dobry start na nowy sezon.