Porady dla osób rozpoczynających swoją przygodę z kolarstwem

Każdy kiedyś zaczyna, dlatego to nic złego popełnić na początku swojej przygody kilka błędów – wszak utarło się już powiedzenie, że człowiek uczy się na błędach. Początkujący kolarze powinni jednak pamiętać o przynajmniej kilku poradach, dzięki to którym start z rowerową przygodą będzie znacznie łatwiejszy i przyjemniejszy. I tak, pierwszy błąd można popełnić już przy z pozoru błahej rzeczy, jaką jest prawidłowe ustawienie siodełka. Jeśli bowiem będzie zbyt nisko to może w dłuższej perspektywie bardzo negatywnie działać na kolana kolarza i spowodować różne kontuzje, dlatego też zanim pojedziemy to powinniśmy się upewnić, że siedząc na siodełku naszego roweru dotykamy ziemi palcami nóg lub też wcale. Druga sprawa to odpowiedni ubiór na rower – zaleca się założenie przewiewnego stroju, dzięki któremu nasza skóra będzie swobodnie oddychać.

Jeśli natomiast zainwestujemy w specjalny strój przeznaczony do jazdy na rowerze to pamiętajmy, że pod spodenki nie zaleca się zakładania bielizny. Zaleca się za to jazdę z kaskiem – bez względu na to, czy uważamy, że to niewygodne lub niemodne. To bowiem kask chroni naszą głowę w razie wypadków, które niestety mogą zdarzyć się każdemu. Okazuje się też, że tworzone dziś kaski można łatwo dopasować do sowich potrzeb, a do tego są lekkie i chronią nas przed słońcem, co z pewnością jest ich dodatkowym atutem. Na koniec warto pamiętać, że początki bywają trudne, ale nie można się tym zrażać, tylko cały czas pracować i eliminować błędy, zyskując przy tym coraz więcej doświadczenia.