W co powinien być wyposażony domowy warsztat każdego rowerzysty?

Wypadki się zdarzają i mogą przytrafić się każdemu. Uszkodzony sprzęt czy też konieczność wymiany jakiejś części rowerowej wymaga odpowiednich narzędzi, aby móc bez problemu przeprowadzić naprawę samemu i bez wychodzenia z domu. Dodatkowo, takie narzędzia przydadzą się też przy corocznym przeglądzie naszego pojazdu, który przecież zanim wyjedzie na trasę to powinien przejść gruntowny serwis – powinniśmy sprawdzić, czy wszystko działa, tak jak należy, aby nasz rower był w pełni sprawny i nie zrobił nam żadnej niespodzianki podczas jazdy. Jeśli jednak taka nieprzyjemna niespodzianka się zdarzy to przy odpowiednich narzędziach pozbędziemy się problemu bez większego wysiłku, co jest swego rodzaju wygodą, odkąd nie trzeba zanosić roweru do serwisu za każdym razem, gdy coś się popsuje lub będzie do wymiany. Jakie narzędzia warto więc posiadać w swoim przydomowym warsztacie? Prócz tych podstawowych jak m.in.

klucz wielofunkcyjny, pompka, młotek czy kombinerki, ale też kilka narzędzi przydatnych do czyszczenia roweru, warto mieć na przykład stojak montażowy, który znacznie ułatwi nam pracę. Trzeba też zorientować się, jakiego typu kluczy wymaga nasz rower, gdyż możemy potrzebować narzędzia do wielu różnych części, w tym m.in. do szprych czy pedałów. Ważne jest też posiadać odpowiednie smary i oleje, gdyż bez ich regularnego stosowania nasz napęd może napotkać na różne problemy. Wyposażeni w ten sposób powinniśmy bez trudu dać sobie radę z serwisowaniem naszego pojazdu.